Największy cykl imprez dla właścicieli psów w Polsce.
PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU

 

 

DOGTREKKING GALERIA ABC DOGTREKKERA

Jesteś tutaj: STREFA ZAWODNIKA ABC DOGTREKKERA

ABC DOGTREKKERA

 

Dobrem najwyższym w trakcie udziału w imprezie jest Twój pies. Wszelkie decyzję podejmowane podczas zawodów muszą to uwzględniać.

Ty i Twój pies to „team”. Pokonujecie trasę wspólnie, współpracujecie. Jednak to Ty jesteś liderem, odpowiadasz nie tylko za siebie, ale również za bezpieczeństwo i komfort swojego psa.

 

W tym dziale pojawią się wkrótce ważne informacje na temat startu w dorekkingu. W tej chwili przedstawiamy kilka z nich:

 

1. Przed imprezą na spokojnie odpowiednio wcześniej spakuj cały potrzebny sprzęt. Nie zapomnij szelek, lin, smyczy, miski, wody, buta dla psa, woreczków na psie odchody oraz.... KSIĄŻECZKI ZDROWIA PSA.
2. Nie karm psa bezpośrednio przed startem – to bardzo niebezpieczne dla psa (!). Robimy to minimum na 3 - 4 godziny przed startem, w ilości o połowę mniejszej niż zwykle. Najlepiej zupełnie zrezygnować z porannego karmienia w dniu zawodów i dać psu obfitą kolację dzień przed imprezą.
3. Odbierz numer startowy możliwie najwcześniej, koniecznie w godzinach pracy biura zawodów. Biuro jest czynne do godziny 9.00 w dniu imprezy. Na starcie staw się minimum 15 min przed ruszeniem na trasę (10.00 start mini i mid).
4. Bezwzględnie sprzątamy po swoich psach.

5. Pamiętaj aby zabrać obowiązkowy ekwipunek, a w nim między innymi naładowany telefon.

6. Pamiętaj aby zabrać na trasę minimum 1 litr wody dla psa (wg regulaminu) lub więcej. Nie zakładaj, zwłaszcza jak będzie ciepło że wodę „gdzieś” uzupełnisz. Podstawa to to co zabierasz ze sobą. Jedynym pewnym miejscem do uzupełnienia wody jest bufet na trasie.
7. Jeśli pierwsze metry trasy są pilotowane przez samochód nie wolno go wyprzedzać.
8. Pod żadnym pozorem przez cały czas trwania imprezy nie puszczamy psów luzem (na zejściach również). Grozi za to dyskwalifikacja.
9. Pamiętaj aby z telefonów awaryjnych które są na karcie zawodnika korzystać wyłącznie w razie wyższej konieczności (!) w sytuacjach gdy niezbędna jest interwencja związana z psiakiem lub gdy przytrafiła Ci się kontuzja uniemożliwiająca dalszy udział w imprezie. Telefony awaryjne nie służą do pytań o kierunek marszu są telefonami AWARYJNYMI.
10. Tempo dostosowujemy do możliwości psa i swoich.

11. Spotykamy się głównie po to, żeby dobrze bawić się i aktywnie wypocząć, dlatego jeszcze raz przeczytaj p. 10

12. Jeśli wystąpią wyższe temperatury zwracaj szczególną uwagę na nawadnianie swojego psa. Poimy często (nawet co 30 min), ale małymi ilościami. 
13. Staraj  się śledzić swoje położenie na mapie. Zwłaszcza w górach błąd może być kosztowny.

14. Niektórzy będą chcieli powalczyć o tytuły, nagrody. Jak najbardziej można. Jednak nie to jest istotą dogtrekkingu. Najważniejszy jest uśmiech, Wasze zadowolenie, wesoło merdający ogon psa, zarówno na starcie jak i na mecie. Tego Wam życzymy! :)

 

SPONSOR GŁÓWNY

Oficjalni Partnerzy

Sponsorzy

Patroni Medialni

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl