Największy cykl imprez dla właścicieli psów w Polsce.
PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU

 

 

Jesteś tutaj: AKTUALNOŚCI Najważniejsze informacje przed zawodami

Najważniejsze informacje przed zawodami

Uprzejmie informujemy o kilku ważnych rzeczach przed startem w Wiśle. Na liście startowej nie brakuje nowicjuszy – czytają obowiązkowo 

1. Spakuj cały sprzęt potrzebny na imprezę. Nie zapomnij szelek, lin, smyczy, miski, wody, buta dla psa, woreczków na psie odchody oraz.... KSIĄŻECZKI ZDROWIA PSA z AKTUALNYM wpisem o szczepieniu psa przeciw wściekliźnie.
2. Nie karm psa bezpośrednio przed startem – to bardzo niebezpieczne dla psa (!). Robimy to minimum na 3 - 4 godziny przed startem, w ilości o połowę mniejszej niż zwykle. Najlepiej zupełnie zrezygnować z porannego karmienia w dniu zawodów i dać psu obfitą kolację dzień przed imprezą.
3. Odbierz numer startowy możliwie najwcześniej, koniecznie w godzinach pracy biura zawodów (w piątek 19.00 – 20.00, w sobotę 8.00 – 9.00). Na starcie staw się minimum 15 min przed ruszeniem na trasę (start mini i mid 10.00).
4. Bezwzględnie sprzątamy po swoich psach.
5. Początkowy odcinek trasy będzie pilotowany przez samochód. Idziemy wszyscy RÓWNYM I SPOKOJNYM tempem, tak abyśmy w jednej kolumnie przekroczyli drogę przed wejściem na szlak. Prosimy o nie robienie przerw w kolumnie (!). 
6. Pod żadnym pozorem przez cały czas trwania imprezy nie puszczamy psów luzem (na zejściach również), nawet tych najbardziej posłusznych 
7. Pamiętaj aby zabrać na trasę minimum 1 litr wody dla psa (wg regulaminu) lub więcej. 
8. Pamiętaj aby z telefonów awaryjnych które są na karcie zawodnika, korzystać wyłącznie w razie wyższej konieczności (!). Kryzys na trasie czy załamanie pogody to nie powód do zwiezienia z trasy. Telefony służą głównie do informowania nas jeśli wystąpią problemy u psa.
9. Bardzo ważne: Ty i Twój pies to „team”. Pokonujecie trasę wspólnie, w zgodzie z Waszymi możliwościami, współpracujecie. Jednak to Ty jesteś liderem, opowiadasz nie tylko za siebie, ale również za bezpieczeństwo i komfort Twojego psa. 
10. Dobrej zabawy na szlaku w Beskidzie Śląskim! 

Program sobotniej imprezy  

14.09 (piątek)
19.00 – 20.00 - zgłoszenia, odbiór pakietów startowych  w biurze zawodów na rynku w Wiśle (dla przyjeżdżających w piątek)

15.09 (sobota):
8.00 - 9.00 zgłoszenia, odbiór pakietów startowych w biurze zawodów.
10.00 - Start MINI i MID
12.00 – prezentacja pracy ratownika - przewodnika psa GOPR
16.00 – warsztaty weterynaryjne
17.00 - dekoracja (godzina zależna od powrotów z trasy)

SPONSOR

Oficjalni Partnerzy

Sponsorzy

Patroni Medialni

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl