Największy cykl imprez dla właścicieli psów w Polsce.
PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU

 

 

DOGTREKKING GALERIA ABC DOGTREKKERA

Jesteś tutaj: IMPREZY KOSZĘCIN - 27.08.2022

KOSZĘCIN - 27.08.2022

Koszęcin to duża, ponad 4,5 tysięczna miejscowość gminna, położona w północno-zachodniej części województwa śląskiego. Gmina Koszęcin zajmuje obszar 129 km², z czego połowę stanowią bardzo atrakcyjne turystycznie lasy. Liczba ludności gminy przekracza 11 tysięcy, a w jej skład wchodzi 14 miejscowości.

Historia Koszęcina sięga czasów średniowiecznych, kiedy właścicielami tych terenów byli Piastowie opolscy. Na przestrzeni wieków koszęciński majątek przechodził z rąk do rąk, a siedzibą właścicieli z Koszęcina był z początku drewniany zamek, który spłonął na początku XVII wieku, podpalony przez lisowczyków.  Za czasów panowania na koszęcińskim zamku Mikołaja Filipa von Rauthena gościł tu Jan III Sobieski wraz z dworem, a jego żona Marysieńka rezydowała w pałacu, gdy król udał się pod Wiedeń na wyprawę przeciw Turkom. W 1829 roku jaden z kolejnych właścicieli posiadłości, książę Ludwik Filip von Hohenlohe–Ingelfingen, rozpoczął przebudowę pałacu w stylu późnoklasycystycznym podczas której zyskał on kształt w jakim zachował się do dziś.

Pałac w Koszęcinie jest obecnie siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Działa tam również Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej, którego zadaniem jest rozpowszechnianie wiedzy o kulturze regionu śląskiego - szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Na terenie miejscowości, nad rzeką Leśnicą, znajduje się Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji  z basenem kąpielowym, torem kajakowym, polem namiotowym, miejscami noclegowymi w domkach i pokojach oraz wypożyczalnią sprzętu wodnego i rowerów.

Sąsiadujące z Koszęcinem Lasy Lublinieckie stanowią pozostałość po Puszczy Śląskiej i są wymarzonym terenem zarówno do wycieczek pieszych, jak i rowerowych, które z łatwościa można zaplanować tak, aby utworzyć dostosowaną do swoich potrzeb pętlę przebiegającą w całości po lesie. Nie brakuje tu ciekawostek przyrodniczych, takich jak na przykład znajdujący się na zachód od miejscowości rezerwat przyrody Jeleniak-Mikuliny, który tworzą dwa płytkie, zarastajace stawy położone w niecce międzywydmowej i ma on za zadanie chronić stanowisko lęgowe żurawi, które gniazdują tu co najmniej od 1840 r.. To tylko jedno z wielu interesujących miejsc w okolicy Koszęcina, co sprawia że po prostu chce sie tu wracać.

 

TRASA

Podczas dogtrekkingu w Koszęcinie dostępne będą 3 trasy: Chihuahua (ok. 5 km), Mini (ok. 15 km) oraz Mid (ok. 25 km).

 

 

 

 

SPONSOR GŁÓWNY

Partnerzy

Sponsorzy

Patroni Medialni

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl