FAQ

Zapisy on-line są otwierane na około miesiąc przed danymi zawodami, a zamykane w czwartek przed zawodami lub po wyczerpaniu limitu zgłoszeń.

Zapisać się można również w Biurze Zawodów na miejscu imprezy.

Tak – można się zapisać na miejscu imprezy w godzinach pracy Biura Zawodów (jeśli na którejś edycji nie ma takiej możliwości – wyraźnie o tym informujemy).

Wszystkie informacje dotyczące opłat znajdują się w zakładce Pakiety i opłaty startowe.

Informacje na temat wpłat znajdziesz tutaj.

Biuro Zawodów jest zawsze zlokalizowane w okolicy startu i mety, a jego dokładną lokalizację podajemy w komunikatach przedstartowych.

W zakładkach dotyczących poszczególnych imprez znajdują się mapki z rozmieszczeniem naszego „miasteczka”.

Pakiet startowy odbierzesz w Biurze Zawodów.

Ramowy program zawodów – może ulec zmianom, ostateczny program zawodów zostanie opublikowany najpóźniej na 3 dni przed imprezą.

Piątek

19.00 – 20.00 – praca Biura Zawodów (zapisy i odbiór pakietów startowych), odprawa weterynaryjna

Sobota

8.00 – 09.00 – praca Biura Zawodów (zapisy i odbiór pakietów startowych), odprawa weterynaryjna
9.45 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansu MID
10.00 – START na dystansie MID
10.05 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansu MINI
10.15 – START na dystansie MINI
10.20 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansu CHIHUAHUA
10.30 – START na dystansie CHIHUAHUA
15.00 – warsztaty/pokazy

16.00 – dekoracja (godzina uzależniona od powrotów z trasy)

Pakiet startowy można odebrać za inną osobę pod warunkiem, że osoba odbierająca posiada podpisane pisemne upoważnienie oraz aktualne zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie psa, który będzie startował.

Aby otrzymać pakiet startowy należy okazać aktualne zaświadczenie o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie. Nie musi ono być wpisane do książeczki zdrowia psa – może być wpisane do paszportu lub też może to być po prostu zaświadczenie o szczepieniu wydane przez lekarza weterynarii.

Pies który nie ukończył roku może wystartować jedynie na dystansie Chihuahua. Na tym dystansie mogą startować bez ograniczeń wiekowych wszystkie psy, które są w stanie pokonać dystans ok. 5 km bez uszczerbku dla zdrowia.

Wytyczne dotyczące wieku psa zostały ustalone z myślą o jego zdrowiu i bezpieczeństwie, dlatego minimalny wiek uprawniający psa do startu na pozostałych dystansach to 1 rok, maksymalny wiek uprawniający do startu to 10 lat. Jeżeli pies jest starszy może brać udział w dogtrekkingu po okazaniu przed startem przez jego właściciela pisemnego zaświadczenia od lekarza weterynarii o braku przeciwwskazań do startu na określonym dystansie (wzór zaświadczenia). Zaświadczenie jest ważne przez 6 miesięcy od daty wystawienia.

Prawo do indywidualnego startu w dogtrekkingu mają osoby, które ukończyły 18 lat oraz osoby w przedziale wieku 16-18 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych (wzór zgody). Osoby w wieku poniżej 16 lat mogą startować w kategorii rodzinnej pod stałą opieką rodziców lub opiekunów prawnych startujących w imprezie.

Uczestnik może korzystać z urządzeń GPS wyłącznie w celu obliczania pokananego dystansu. Zabronione jest korzystanie z wszelkich map elektronicznych.

W miarę możliwości staramy się dbać o zapewnienie miejsc parkingowych. W zakładkach dotyczących poszczególnych imprez znajdują się mapki z zaznaczonymi okolicznymi parkingami.

Tak, na trasie dystansów Mini, Mid i Long jest co najmniej 1 bufet, na którym znajduje się woda, owoce i ciastka, jednak na niektórych edycjach (przy krótszych dystansach) będzie tylko bufet na mecie, o czym będziemy wcześniej informować.

Na dystansie Chihuahua nie ma bufetu na trasie.

Jeśli będzie to możliwe, trasa będzie poprowadzona w okolicy rzeki, strumienia czy jeziora. Jednak nie zawsze jest taka możliwość. Należy założyć, iż nie będzie dodatkowej wody poza bufetem i zabezpieczyć się w dużą ilość wody aby nawadniać psa.

Lista startujących znajduje się w zakładce Zapisy.

Nie zapewniamy uczestnikom noclegów ani nie pośredniczymy w załatwianiu ich.