Największy cykl imprez dla właścicieli psów w Polsce.
PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU

 

 

DOGTREKKING GALERIA ABC DOGTREKKERA

Jesteś tutaj: IMPREZY LUBLINIEC - 13.04.2024

LUBLINIEC - 13.04.2024

Nazwa miasta Lubliniec związana jest z legendą. Głosi ona, iż nazwa miasta wywodzi się od słów Władysława I Opolczyka, który polując w miejscowych borach, miał powiedzieć „Lubi mi się tu miasto i kościół zbudować”. To właśnie w słowach „lubi mi się” dopatruje się rodowodu nazwy Lubliniec.

Miasto Lubliniec położone jest w północno-zachodniej części województwa śląskiego; oddalone jest: od stolicy województwa Katowic o 56 km, od Częstochowy o 35 km i 50 km od Opola. Lubliniec posiada dogodną lokalizację pod względem komunikacyjnym. W mieście znajduje się duży węzeł kolejowy łączący Katowice z Poznaniem oraz Częstochowę z Opolem.

Lubliniec liczy około 25 tys. mieszkańców. Miasto, leżące nad rzeką Lublinicą, zajmuje obszar o powierzchni 89,8 km2, z czego prawie 70% to tereny zalesione, 20% zajmują tereny rolnicze, Ziemia Lubliniecka, położona wśród borów oraz licznych zbiorników wodnych, z dala od zadymionych, hałaśliwych centrów przemysłowych, nazywana jest Zielonym Śląskiem, a także Zielonymi Płucami Śląska. Ponadto władze miasta szczególny nacisk położyły na poprawę estetyki miasta oraz rozbudowę infrastruktury sportowej. Miasto posiada doskonałe warunki do uprawiania różnych form rekreacji, szczególnie rowerowej, pieszej, wodnej oraz turystyki kulturowej. Miłośnikom aktywnego wypoczynku miasto oferuje udział w licznych imprezach sportowych, m.in.: „Biegu Katorżnika", „Biegu o Nóż Komandosa“ oraz Regionalnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym.

Miasto promuje także turystykę pieszą. Dla miłośników tej formy rekreacji wytyczono szlaki turystyczne wiodące przez Lubliniec.
Coraz bardziej popularną formą rekreacji staje się turystyka rowerowa. Miasto szczyci się liczącą 120 km siecią ścieżek pieszo-rowerowych. Większość z nich wytyczona jest po malowniczych terenach leśnych.

 

TRASY

Trasy będą liczyły kolejno CHIHUAHUA ok. 5 km, MINI ok. 15 km, MID ok. 25 km. Wielkim atutem Lublińca są otaczające go olbrzymie kompleksy leśne. Pozwalają na wytycznie tras niemal wyłącznie lasami. Nawet miejsce startu, Park Miejski znajduje się się w lesie.

Tutaj obejrzysz GALERIĘ ZDJĘĆ z zawodów.

 

PROGRAM ZAWODÓW

Ramowy program edycji w Lublińcu - może ulec zmianie (ostateczny program zawodów zostanie opublikowany najpóźniej na 3 dni przed imprezą).

Piątek 12.04

19.00 – 20.00 – praca biura zawodów (zapisy i odbiór pakietów startowych), odprawa weterynaryjna
 

Sobota 13.04

8.00 – 09.30 – praca biura zawodów (zapisy i odbiór pakietów startowych), odprawa weterynaryjna
9.45 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansu MID
10.00 – START na dystansie MID
10.05 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansu MINI
10.15 – START na dystansie MINI
10.20 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansu CHIHUAHUA
10.30 – START na dystansie CHIHUAHUA
15.00 – warsztaty/pokazy
16.00 – dekoracja (godzina uzależniona od powrotów z trasy)

 

PLAN SYTUACYJNY

 

 

SPONSOR GŁÓWNY

Partnerzy

Sponsorzy

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl