Największy cykl imprez dla właścicieli psów w Polsce.
PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU

 

 

DOGTREKKING GALERIA ABC DOGTREKKERA

Jesteś tutaj: PARTNERZY Województwo Śląskie - Partner

PARTNER WYDARZENIA

 

Województwo śląskie to jeden z najbardziej zróżnicowanych i atrakcyjnie położonych regionów w Polsce. Kiedyś kojarzone z węglem i ciężkim przemysłem, dziś z przyrodą, atrakcjami turystycznymi, dobrymi warunkami do życia, dostępnością ośrodków sportowych i kulturalnych.

Położenie w południowej części Polski obdarza województwo śląskie wyjątkowością pod względem geograficznym, historycznym i kulturowym. Z jednej strony jest jednym z najbardziej zaludnionych oraz rozwiniętych regionów w kraju. Z drugiej jest pełne miejsc, w których można obcować z naturą, jak Jura Krakowsko-Częstochowska, Beskidy oferujące wspaniałe możliwości pieszych wędrówek górskich, Pustynia Błędowska, Pustynia Siedlecka czy Góra Siewierska, skąd wieczorem można podziwiać światła Aglomeracji Katowickiej.

Nasz region to oaza dla entuzjastów sportu i rekreacji. Szczególnie polecamy Park Śląski - ogromny kompleks rekreacyjny oferujący możliwości dla wszystkich zwolenników spędzania czasu na świeżym powietrzu - od biegaczy po rowerzystów i miłośników pikników. Na jego terenie znajduje się ZOO, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie", Kolejka Linowa „Elka”, Planetarium Śląskie z innowacyjnym system projekcyjnym pozwalającym na wyświetlenie na sferycznym ekranie około 100 milionów gwiazd oraz miejsce, gdzie rodziły się legendy futbolu i odbywały niezapomniane wydarzenia pełne sportowych emocji – Stadion Śląski.

Miłośnicy pieszych wędrówek mogą wybrać się na Górę Zborów na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej (462 m n. p. m.) skąd przy dobrej pogodzie widać pobliski Ogrodzieniec, Morsko, Bobolice czy Mirów. Na weekendowy wypad idealnie nadaje się Góra Żar, z której pięknie prezentuje się krajobraz Beskidu Małego, Beskidu Żywieckiego, przełomu Soły i zaporowego jeziora w dole. To także miejsce dla amatorów sportów ekstremalnych uprawiających downhill. Na jej szczyt można wjechać kolejką PKL, a znajduje się tam elektrownia szczytowo-pompowa.

Pasjonatów techniki zainteresuje Szlak Zabytków Techniki. To sieć industrialnych obiektów prezentujących przemysłową historię województwa śląskiego. Punktem obowiązkowym są Kopalnia Guido i obiekt Sztolnia Królowa Luiza wchodzące w skład Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, a także Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach - prawdziwy skarb regionu wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Poznając Śląskie warto mieć na uwadze również imponujące zamki, takie jak Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, Zamek w Pszczynie, Zamek Piastowski w Raciborzu oraz Zamek Książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej.

Idealnym sposobem na zwiedzanie naszego regionu jest połączenie roweru z koleją. Ciekawe propozycje dla fanów dwóch kółek to Rowerowy Szlak Orlich Gniazd, Lasy Rudzkie i Kraina Dolnej Odry, Lasy Panewnickie, Lasy Murckowskie, Lasy Pszczyńskie, czy Żelazny Szlak Rowerowy, który w 2023 roku zdobył tytuł “Cuda Polski 2023”, przyznany przez National Geographic w kategorii województwa śląskiego.

Śląskie poleca się nie tylko na weekend :)

 

Na koniec coś specjalnie dla dogtrekkerów - jeśli szukacie pomysłu na wycieczkę z psem na terenie województwa śląskiego, to przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji!

Tutaj możecie pobrać trzecią, rozszerzoną wersję Dogtrekkingowego przewodnika po województwie śląskim.

 

 

 

 

SPONSOR GŁÓWNY

Partnerzy

Sponsorzy

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl