Największy cykl imprez dla właścicieli psów w Polsce.
PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU

 

 

DOGTREKKING GALERIA ABC DOGTREKKERA

Jesteś tutaj: IMPREZY SANOK - 8.06.2024

SANOK - 8.06.2024

Leżący na terenie Województwa Podkaprackiego Sanok liczy 40 tys. mieszkańców i jest siedzibą powiatu. Jest to największy ośrodek miejski regionu, proponujący bogatą ofertę atrakcji turystom przebywającym na wypoczynku w Bieszczadach. Ofertę tą tworzą m.in. 2 muzea: Muzeum Budownictwa Ludowego - największy skansen w Polsce i Muzeum Historyczne mieszczące się w XVI-wiecznym zamku. W Muzeum Budownictwa Ludowego znajduje się nowy, atrakcyjny sektor odtwarzający klimat rynku galicyjskiego miasteczka, który jest miejscem organizacji wielu imprez kulturalnych. Funkcjonują tu również warsztaty dawnych, lokalnych rzemiosł, umożliwiając żywy kontakt z historią regionu. Muzeum Historyczne w Sanoku jest natomiast znane z najcenniejszej kolekcji ikon i największego zbioru prac jednego z najwybitniejszych, polskich artystów współczesnych - pochodzącego z Sanoka Zdzisława Beksińskiego. Posiada ono również inne bezcenne kolekcje. W centrum miasta, przy głównym Rynku działa Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Sanocka, prezentująca dzieła najlepszych przedstawicieli sztuki najnowszej.

Sanok jest miejscem organizacji szeregu imprez kulturalnych m.in: Festiwalu Muzyki Wokalnej im. Adama Didura, Festiwalu Muzyki Akordeonowej i Gitarowej, Jarmarku Ikon, Dni Sanoka, Jarmarku Folklorystycznego, Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego i wielu innych. W mieście odbywa się tez szereg imprez sportowych w szczególności w takich dyscyplinach jak: hokej, łyżwiarstwo szybkie, short–track i inne, możliwych do zrealizowania głównie dzięki nowoczesnemu zapleczu sportowemu. Sanocki MOSIR cieszy się dużą renomą w świecie sportu w Polsce i zagranicą. Można tu skorzystać ze zmodernizowanego niedawno kompleksu basenów (https://cris-sanok.eu/).

Sanocka starówka dzięki rewitalizacji zyskała nowy, atrakcyjny wygląd. Przez Sanok przebiega szereg górskich szlaków pieszych, szlaki rowerowe, drogowe, wodne a także ciekawe szlaki tematyczne. Najpopularniejsze z nich to: „Szlak Ikon”, „Szlak Przygód Dobrego Wojaka Szwejka”, „Szlak Nadsańskich Umocnień”, „Szlak Naftowy”, „Szlak Architektury Drewnianej” i inne. Główne kierunki rozwoju miasta to przemysł turystyczny i rozwój istniejącego już przemysłu tradycyjnego. Miasto jest przyjazne inwestorom, tworząc dla nich dogodne warunki do rozwijania przedsiębiorczości.

Będąc w Sanoku z pewnością warto też pomyśleć odwiedzeniu innych okolicznych miejsc takich jak:
- "bieszczadzką ciuchcię" w Cisnej,
- drewniane cerkwie i kościoły (aż 6 z nich jest na liście UNESCO)
- zapora w Solinie
- park miniatur w Myczkowcach
- szlak architektury drewanianej - KLIKNIJ

 
Centrum Informacji Turystycznej
Rynek 14, 38-500 Sanok
tel. +48 13 46 44 533;
+ 48 13 46 360 60
e-mail:   citsanok@um.sanok.pl
www.sanok.pl

 

TRASY

W Sanoku do wyboru będą trzy trasy: CHIHUAHUA ok. 5 km, MINI ok. 15 km oraz MID ok. 25 km.

Tutaj obejrzysz GALERIĘ ZDJĘĆ z zawodów.

 

PROGRAM ZAWODÓW

Ramowy program edycji w Sanoku- może ulec zmianie (ostateczny program zawodów zostanie opublikowany najpóźniej na 3 dni przed imprezą).

Piątek
 
19.00 – 20.00 – praca biura zawodów (zapisy i odbiór pakietów startowych), odprawa weterynaryjna
  
Sobota
 
8.00 – 09.30 – praca biura zawodów (zapisy i odbiór pakietów startowych), odprawa weterynaryjna
9.45 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansów MINI i MID
10.00 – START na dystansach MINI i MID
10.05 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansu CHIHUAHUA
10.15 – START na dystansie CHIHUAHUA
15.00 – warsztaty/pokazy
16.00 – dekoracja (godzina uzależniona od powrotów z trasy)

 

PLAN SYTUACYJNY

 

 

SPONSOR GŁÓWNY

Partnerzy

Sponsorzy

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl