Największy cykl imprez dla właścicieli psów w Polsce.
PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU

 

 

DOGTREKKING GALERIA ABC DOGTREKKERA

Jesteś tutaj: IMPREZY BIELSKO-BIAŁA - 11.05.2024

BIELSKO-BIAŁA - 11.05.2024

Bielsko-Biała - miasto w górach, miasto historyczne, miasto o pięknej architekturze, miasto ludzi młodych, miasto ludzi przedsiębiorczych, miasto stu przemysłów, miasto kultury, bajkowe miasto?

Określenia tego miasta, wyjątkowego na mapie Polski, można by mnożyć w nieskończoność. I może dlatego tak trudno znaleźć dla niego jeden dominujący wyróżnik. Z jednej strony – to miasto spełnione, z drugiej – bez przerwy poszukujące i podejmujące nowe wyzwania.

Największym naturalnym bogactwem Bielska-Białej jest położenie u stóp Beskidów. Wiele szlaków bierze tu swój początek; prowadzi na Szyndzielnię, Klimczok czy Dębowiec. Malownicze ścieżki zachęcają do spacerów po Cygańskim Lesie w Dolinie Wapienicy. Zimą królują tu narty, snowboard, kuligi, a latem piesze wyprawy, rowerowe czy konne przejażdżki. Dla ambitnych miłośników rowerów zdecydowanym wyzwaniem są górskie trasy Enduro. Pobliskie jeziora i okoliczne tereny to raj dla żeglarzy, szybowników, lotniarzy i paralotniarzy.

Zamożność miasta, budowana przez wieki, opierała się na ciągłym rozwoju handlu i przemysłu. To miejsce, z którego równie blisko do Warszawy, Wiednia, Pragi czy Budapesztu. Przedsiębiorcze elity, wywodzące się ze środowisk katolickich, żydowskich czy protestanckich, kreowały miasto jako wygodne, piękne i nowoczesne miejsce do życia. To w Bielsku założono pierwszą w tej części Europy linię tramwajową, wdrożono system wodno-kanalizacyjny, a telefony pojawiły się niemal natychmiast po wynalazku Bella. Stąd wędrowały do Europy i za ocean najwyższej jakości wełniane tkaniny.

Miasto, to przede wszystkim ludzie; pozostawiają po sobie ślady. Mury, ulice, mosty, place. Na ulicach kolejne pokolenia bielszczan i turyści przechodzą obok pięknej secesji i tego co ją otacza. Mosty, kiedyś dzieliły, dzisiaj łączą Bielsko i Białą. Place to miejsca spotkań, krzyżujących się dróg historii i współczesności.

Bielsko-Biała, zwane Małym Wiedniem, swój architektoniczny splendor zawdzięcza wiedeńskim i kształconym w Wiedniu architektom. Wznosili dla mieszczaństwa i przemysłowców neorenesansowe i neobarokowe kamienice, okazałe wille, świadczące o sukcesie i aspiracjach mieszkańców. Najwięcej reprezentacyjnych gmachów wzniesiono tu głównie w XIX wieku; powstawały najbardziej reprezentacyjne budowle publiczne Bielska i Białej: ratusz, dworzec kolejowy, teatr, poczta główna. Katolickie i ewangelickie świątynie, nieistniejące już synagogi,
to żywe karty nowych dziejów.

Nad Bielskiem góruje stare miasto, z zamkiem książąt Sułkowskich. Dziś mieści się tu Muzeum Historyczne, w którym można podziwiać piękne wnętrza dawnej arystokratycznej siedziby, poznać historię miasta i obejrzeć ciekawe zbiory sztuki.

Staromiejski Rynek od wczesnej wiosny do późnej jesieni tętni życiem; rozbrzmiewa muzyką, rozmowami, śmiechem turystów i mieszkańców.

Bielsko-Biała to miasto, w którym dobrze się uczy, pracuje, odpoczywa i spędza aktywnie czas.

Tu po prostu warto żyć!

 

TRASY

Trasy będą liczyły kolejno CHIHUAHUA ok. 5 km, MINI ok. 15 km, MID ok. 25 km.

 

PROGRAM ZAWODÓW

Ramowy program edycji w Bielsku-Białej - może ulec zmianie (ostateczny program zawodów zostanie opublikowany najpóźniej na 3 dni przed imprezą).

Piątek 10.05

19.00 – 20.00 – praca biura zawodów (zapisy i odbiór pakietów startowych), odprawa weterynaryjna
 

Sobota 11.05

8.00 – 09.30 – praca biura zawodów (zapisy i odbiór pakietów startowych), odprawa weterynaryjna
9.45 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansu MID
10.00 – START na dystansie MID
10.05 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansu MINI
10.15 – START na dystansie MINI
10.20 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansu CHIHUAHUA
10.30 – START na dystansie CHIHUAHUA
15.00 – warsztaty/pokazy
16.00 – dekoracja (godzina uzależniona od powrotów z trasy)

 

 

 

 

 

SPONSOR GŁÓWNY

Partnerzy

Sponsorzy

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl