Największy cykl imprez dla właścicieli psów w Polsce.
PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU
Określenia tego miasta, wyjątkowego na mapie Polski, można by mnożyć w nieskończoność. I może dlatego tak trudno znaleźć dla niego jeden dominujący wyróżnik. Z jednej strony – to miasto spełnione, z drugiej – bez przerwy poszukujące i podejmujące nowe wyzwania.
Największym naturalnym bogactwem Bielska-Białej jest położenie u stóp Beskidów. Wiele szlaków bierze tu swój początek; prowadzi na Szyndzielnię, Klimczok czy Dębowiec. Malownicze ścieżki zachęcają do spacerów po Cygańskim Lesie w Dolinie Wapienicy. Zimą królują tu narty, snowboard, kuligi, a latem piesze wyprawy, rowerowe czy konne przejażdżki. Dla ambitnych miłośników rowerów zdecydowanym wyzwaniem są górskie trasy Enduro. Pobliskie jeziora i okoliczne tereny to raj dla żeglarzy, szybowników, lotniarzy i paralotniarzy.
Zamożność miasta, budowana przez wieki, opierała się na ciągłym rozwoju handlu i przemysłu. To miejsce, z którego równie blisko do Warszawy, Wiednia, Pragi czy Budapesztu. Przedsiębiorcze elity, wywodzące się ze środowisk katolickich, żydowskich czy protestanckich, kreowały miasto jako wygodne, piękne i nowoczesne miejsce do życia. To w Bielsku założono pierwszą w tej części Europy linię tramwajową, wdrożono system wodno-kanalizacyjny, a telefony pojawiły się niemal natychmiast po wynalazku Bella. Stąd wędrowały do Europy i za ocean najwyższej jakości wełniane tkaniny.
Miasto, to przede wszystkim ludzie; pozostawiają po sobie ślady. Mury, ulice, mosty, place. Na ulicach kolejne pokolenia bielszczan i turyści przechodzą obok pięknej secesji i tego co ją otacza. Mosty, kiedyś dzieliły, dzisiaj łączą Bielsko i Białą. Place to miejsca spotkań, krzyżujących się dróg historii i współczesności.
Bielsko-Biała, zwane Małym Wiedniem, swój architektoniczny splendor zawdzięcza wiedeńskim i kształconym w Wiedniu architektom. Wznosili dla mieszczaństwa i przemysłowców neorenesansowe i neobarokowe kamienice, okazałe wille, świadczące o sukcesie i aspiracjach mieszkańców. Najwięcej reprezentacyjnych gmachów wzniesiono tu głównie w XIX wieku; powstawały najbardziej reprezentacyjne budowle publiczne Bielska i Białej: ratusz, dworzec kolejowy, teatr, poczta główna. Katolickie i ewangelickie świątynie, nieistniejące już synagogi,
to żywe karty nowych dziejów.
Nad Bielskiem góruje stare miasto, z zamkiem książąt Sułkowskich. Dziś mieści się tu Muzeum Historyczne, w którym można podziwiać piękne wnętrza dawnej arystokratycznej siedziby, poznać historię miasta i obejrzeć ciekawe zbiory sztuki.
Staromiejski Rynek od wczesnej wiosny do późnej jesieni tętni życiem; rozbrzmiewa muzyką, rozmowami, śmiechem turystów i mieszkańców.
Bielsko-Biała to miasto, w którym dobrze się uczy, pracuje, odpoczywa i spędza aktywnie czas.
Tu po prostu warto żyć!
Trasy będą liczyły kolejno CHIHUAHUA ok. 5 km, MINI ok. 15 km, MID ok. 25 km.
Ramowy program edycji w Bielsku-Białej - może ulec zmianie (ostateczny program zawodów zostanie opublikowany najpóźniej na 3 dni przed imprezą).
Piątek 10.05
Sobota 11.05