Największy cykl imprez dla właścicieli psów w Polsce.
PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU

 

 

DOGTREKKING GALERIA ABC DOGTREKKERA

Jesteś tutaj: IMPREZY WISŁA - 23.09.2023

WISŁA - 23.09.2023

 

Miasto i gmina w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, w Beskidzie Śląskim. Ośrodek wypoczynkowy, turystyczny i sportowy. Na terenie miasta swoje źródła ma największa polska rzeka o tej samej nazwie – Wisła.
Położona jest w głębi Beskidu Śląskiego, na północy sąsiaduje z Gminą Brenna i Ustroniem, na północnym-wschodzie ze Szczyrkiem, na wschodzie z Gminą Lipowa, Radziechowy-Wieprz i Milówka, na południu z gminą Istebna, na zachodzie z Republiką Czeską.

Centrum Wisły położone jest na wysokości 430 m n.p.m. Otaczające je grzbietowiska przewyższają doliny o 300 do 600 m.
Najwyższe wzniesienia: Barania Góra (1220 m n.p.m.) i Stożek Wielki(978 m n.p.m.).
Ze źródeł na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka ,które po połączeniu się i przyjęciu wód potoku Malinka tworzą rzekę Wisłę.

Wisła, niezwykle gościnna miejscowość z doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Znana w całej Europie, głównie dzięki osiągnięciom sportowym jednego z jej mieszkańców :-) Obecnie licznie odwiedzana przez gości zza wschodniej granicy i uznana za godny polecenia europejski kurort (m.in. Hotel Gołębiewski). Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Miłośnik górskich wędrówek - urozmaicone szlaki, piękne krajobrazy, sieć przyjaznych schronisk. Turysta nieco mniej aktywny - bezlik doskonałych restauracji i karczm, zachęcające do romantycznych spacerów wiślańskie bulwary, piękny rynek. Wisła tętni życiem i góralskim folklorem. Cieszymy się, że właśnie ta górska miejscowość będzie gościć dogtrekkerów.

 

DOJAZD
Drogi prowadzące do Wisły
- drogą nr 81 od strony Ustronia (z Katowic)
- drogą nr 942 od strony Szczyrku (z Bielska-Białej)
- drogą nr 941 od strony Kubalonki ( z Istebnej)

 

TRASY

W Wiśle do wyboru będą trzy trasy: CHIHUAHUA ok. 5 km, MINI  ok. 15 km oraz MID ok. 25 km. Dokładne długości tras zostaną do 7 dni przed imprezą.
Trasy będą w większości przebiegały szlakami turystycznymi.

 

NOCLEG

Link do miejsc noclegówych w Wiśle gdzie akceptowany jest pobyt z psami (wg. danych z UM w Wiśle) - KLIKNIJ

 

 

 

 

SPONSOR GŁÓWNY

Partnerzy

Sponsorzy

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl