Największy cykl imprez dla właścicieli psów w Polsce.
PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU

 

 

DOGTREKKING GALERIA ABC DOGTREKKERA

Jesteś tutaj: IMPREZY PRZESIEKA

PRZESIEKA

Należąca do Gminiy Podgórzyn Przesieka leży na granicy dwóch krain przyrodniczych, Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. Zacznijmy od południa, czyli od strony granicy z Czechami. Południową część gminy zajmują góry - Karkonosze. Najwyższe wzniesienia Karkonoszy na tym terenie to Smogornia - 1489 m n.p.m., Mały Szyszak - 1435 m n.p.m. i Tępy Szczyt - 1387 m n.p.m. Z powodu ostrego i zmiennego klimatu szczyty są porośnięte przez roślinność typu alpejskiego. Teren ten jest chroniony w ramach Karkonoskiego Parku Narodowego.

Niższe, porośnięte lasami góry na północ od szczytów to Pogórze Karkonoszy. Mieszane lasy świerkowe, bukowe, dębowe są poprzecinane całą masą spływających ze szczytów kamienistych potoków. W niektórych miejscach spadek terenu jest tak duży, że tworzą one malownicze kaskady i wodospady (np. wodospad Podgórnej i kaskady Myi w Przesiece).
Dalej na północ, czyli niżej, rozciąga się prawie płaski teren Kotliny Jeleniogórskiej. Górskie potoki zamieniają się w meandrujące rzeczki.
Złotym Stoku

Piękno tego miejsca wynika właśnie z tej niezwykłej różnorodności. Przesieka to prawdziwe Serce Karkonoszy.

Przebieg trasy planowany jest południową częścią 

Kotliny Jeleniogórskiej. Dogtrekking po raz pierwszy wejdzie na tereny Parku Narodowego, w tym wypadku Karkonoskiego Parku Narodowego. Jest to bardzo atrakcyjne, jednak przypominamy, że to miejsca szczególne, gdzie właściciele psów muszą dostosować się do obowiązujących przepisów o czym Was jeszcze poinformujemy. Możemy zdradzić, że po przejściu dogtrekkingu dla tych którzy tutaj nie byli mniej tajemniczo będą brzmiały takie nazwy jak Droga Pod Reglami, Petrova Bouda, Samotnia, Śnieżne Kotły czy Dolina Pięciu Potoków. Niektórzy z Was może nawet zaliczą zamek...

START I META

Start i meta znajdować będą się na polanie w pobliżu ośrodka wczasowego Kaliniec.

TRASA

W Przesiece będzie można wystartować na dwóch dystansach, 15 km i 25km.

 

PLAN SYTUACYJNY

SPONSOR GŁÓWNY

Partnerzy

Sponsorzy

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl