Największy cykl imprez dla właścicieli psów w Polsce.
PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU
Program sobotniej imprezy w Szczawnie - Zdroju:
Piątek:
19.00 – 20.00 - zgłoszenia, potwierdzanie zgłoszeń, odprawa weterynaryjna (dla osób przyjeżdżających w piątek). Jeśli tylko możesz zgłoś się w piątek, wtedy w sobotę wystarczy przyjść na start przed samą odprawą techniczną.
Sobota:
7.30 - 9.00 - zgłoszenia potwierdzanie zgłoszeń, odprawa weterynaryjna. Wizytę w biurze rozpoczynamy od podejścia do stanowiska lekarza weterynarii z książeczką zdrowia psa, następnie idziemy odebrać numer startowy.
9.50 - obowiązkowa odprawa techniczna dla dystansu MINI i MID (funkcyjni w kamizelkach żółtych rozdają mapy mini, w kamizelkach pomarańczowych mapy mid)
10.00 - START MID i MINI
15.00 - konsultacje z psim behawiorystą
15.30 - warsztaty z lekarzem weterynarii
16.00 - dekoracja, losowanie nagród. Godzina uzależniona od powrotów z trasy.
Bazą imprezy będzie Park Zdrojowy (okolice muszli koncertowej).
UWAGA NA WYSOKIE TEMPERATURY!
W sobotę mogą wystąpić wysokie temperatury. Kluczowe w takich sytuacjach jest dostosowanie tempa do panujących warunków, regularne nawadnianie psa małymi ilościami wody oraz jego baczna obserwacja. Jedne psy lepiej znoszą upał inne gorzej. Jeśli masz wątpliwości czy Twój podopieczny w tych warunkach przejdzie bezpiecznie trasę – nie startuj, będzie jeszcze wiele okazji. Często jednak wystarczy odpuścić wszelką rywalizację i potraktować dogtrekking jako zwykłą wycieczkę w góry w dobrym towarzystwie. Startowaliśmy już wcześniej w upałach i przy odpowiednim podejściu nie było problemów.
Przed startem będziemy sprawdzać czy każdy dogtrekker ma ze sobą minimum 1 litr wody na jednego psa, a oprócz tego czy ma wodę/napój dla siebie (chodzi to aby ten litr wody dla psa nie był jedynym płynem zabranym na trasę).
Pamiętaj, to przede wszystkim od Ciebie zależy samopoczucie Twojego psa – Ty jesteś przewodnikiem, Ty podejmujesz kluczowe decyzje, łącznie z tą o starcie.
Przypominamy o kilku ważnych rzeczach. Szczególnie uważnie czytają debiutanci:
1. Skompletuj na spokojnie cały sprzęt potrzebny Tobie i co najważniejsze Twojemu psu.
2. Pamiętaj aby zabrać: książeczkę zdrowia psa (!), obowiązkowy ekwipunek (minimum 1 litr wody dla psa - będzie to sprawdzane), woreczki na psie odchody.
3. Nie karm psa bezpośrednio przed startem – to bardzo niebezpieczne dla psa (!). Robimy to minimum na 3 - 4 godziny przed startem, w ilości o połowę mniejszej niż zwykle. Najlepiej zupełnie zrezygnować z porannego karmienia w dniu zawodów i dać psu obfitą kolację dzień przed imprezą.
4. Odbierz numer startowy możliwie najwcześniej, koniecznie w godzinach pracy biura zawodów (7.30 – 9.00). Jeśli możesz, odbierz numer startowy w piątek (19.00 – 20.00). Na starcie staw się minimum 15 min przed ruszeniem na trasę (start 10.00).
5. Bezwzględnie pod groźbą dyskwalifikacji sprzątamy po swoich psach. Nakaz nie dotyczy części tras położonych poza terenami miejskimi.
6. UWAGA!!! Wspólny start mini i mida będzie na początku pilotowany przez samochód, którego nie wolno wyprzedzać. Idziemy ZWARTĄ grupą aż do startu ostrego. Przekraczamy przy asyście policji drogę krajową – musimy to zrobić sprawnie idąc kolumną w jednym tempie!
7. Telefony awaryjne które znajdują się na karcie zawodnika, nie służą do pytań o kierunek marszu. Są telefonami AWARYJNYMI, korzystamy z nich w sytuacjach gdy konieczna jest interwencja związana z psem lub gdy przytrafiła się nam kontuzja uniemożliwiająca dalszy udział w imprezie.
8. Pod żadnym pozorem przez cały czas trwania imprezy nie puszczamy psów luzem, skutkuje to dyskwalifikacją w każdym wypadku.
9. Śledź swoje położenie na mapie, nawet jeśli wokół Ciebie robią to inni.
10. Jeśli wystąpią wyższe temperatury zwracaj szczególną uwagę na nawadnianie swojego psa. POIMY CZĘSTO (nawet co 20 - 30 min), ale małymi ilościami.
11. TEMPO DOSTOSOWUJEMY DO MOŻLIWOŚCI SWOICH I PSA
12. Na trasie będą prowadzone lotne kontrole weterynaryjne. Uczestnik ma obowiązek wykonywania poleceń lekarza weterynarii, który występuje wówczas jako sędzia dobrostanu.
13. Najważniejszy punkt: Zabierzcie ze sobą dużo luzu i pozytywnej energii! BAWCIE SIĘ DOBRZE ZE SWOIMI PSAMI W TEN WEEKEND!