Największy cykl imprez dla właścicieli psów w Polsce.
PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU

 

 

Jesteś tutaj: AKTUALNOŚCI Komunikat przedstartowy

Komunikat przedstartowy

1. Spakuj cały sprzęt potrzebny na imprezę. Nie zapomnij szelek, lin, smyczy, miski, wody, buta dla psa, płaszczu dla psa jeśli potrzebuje gdy jest zimno.
2. Nie zapomnij o KSIĄŻECE ZDROWIA PSA – sprawdź czy masz aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie
3. Pamiętaj, że na imprezie obowiązuje reżim sanitarny:
  • Obowiązek zakrywania ust i nosa: w biurze zawodów, w strefie startu (po wyruszeniu na trasę będziecie mogli zdjąć maseczki), podczas odbioru posiłku regeneracyjnego oraz podczas dekoracji.
  • Obowiązek dezynfekcji rąk przed podejściem do biura zawodów oraz na bufecie.
  • Obowiązek zachowania 1,5 metra odstępu od innych uczestników imprezy lub noszenia maseczki podczas całej imprezy (zawodnicy na trasie nie maja obowiązku utrzymywania odstępu, jednak jest on zalecany).
  • Dekoracja odbędzie się w maseczkach i bez uścisków dłoni, a medale zwycięzcy dostaną do ręki.
4. Nie karm psa bezpośrednio przed startem – to niebezpieczne dla psa (!). Robimy to minimum na 3 - 4 godziny przed startem, w ilości o połowę mniejszej niż zwykle. Najlepiej zupełnie zrezygnować z porannego karmienia w dniu zawodów i dać psu obfitą kolację dzień przed imprezą.
5. Odbierz numer startowy możliwie najwcześniej, koniecznie w godzinach pracy biura zawodów, które znajduje się na Skalisku "Leśny Park Przygody" (w piątek 19.00 – 20.00, w sobotę 8.00 – 9.30).
6. Bezwzględnie sprzątamy po swoich psach (z wyłączeniem szlaków turystycznych poza terenami zabudowanymi).
7. Pod żadnym pozorem przez cały czas trwania imprezy nie puszczamy psów luzem, także na zejściach.
8. Pamiętaj aby z telefonów awaryjnych które są na karcie zawodnika, korzystać wyłącznie w razie wyższej konieczności (!). Kryzys na trasie czy załamanie pogody to nie powód do zwiezienia z trasy. Telefony służą głównie do informowania nas jeśli wystąpią problemy u psa.
9. Na trasie staraj się śledzić swoje położenie na mapie.
10. Bardzo ważne: Ty i Twój pies to „team”. Pokonujecie trasę wspólnie, w zgodzie z Waszymi możliwościami, współpracujecie. Jednak to Ty jesteś liderem, opowiadasz nie tylko za siebie, ale przede wszystkim za bezpieczeństwo i komfort Twojego psa.
11. Każdy start to przygoda: życzymy Wam aby była jak najlepsza! :)
 
 
 
 
 

SPONSOR GŁÓWNY

Oficjalni Partnerzy

Sponsorzy

Patroni Medialni

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl