Największy cykl imprez dla właścicieli psów w Polsce.
PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU

 

 

Jesteś tutaj: AKTUALNOŚCI Park Śląski - komunikat przedstartowy

Park Śląski - komunikat przedstartowy

 
Przypominamy Wam o najważniejszych sprawach przed startem w Parku Śląskim. Przeczytajcie uważnie!
 
1. Nie zapomnij latarki, szelek, liny, smyczy, kubka, wody i miski dla psa na trasę itd.
2. Nie zapomnij o KSIĄŻECZCE ZDROWIA PSA, paszporcie lub zaświadczeniu o szczepieniu przeciw wściekliźnie – szczepienie musi być ważne.
3. Baza imprezy znajdować się będzie na Polach Marsowych. Biuro zawodów będzie czynne sobotę w godzinach 18.00 – 19.30.
4. Z powodu otwarcia Planetarium mogą być problemy z dojazdem do Parku i parkowaniem - weź to pod uwagę planując wyjazd. Informację o parkingach i plan sytuacyjny imprezy znajdziesz w Wydarzeniu.
5. Starty na dystansie MINI będą oddzielne dla kat. indywidualnej i rodzinnej: MINI kat. indywidualna - godz. 20.00; MINI kat. rodzinna - godz. 20.05; start Chihuahua - godz. 20.15.
6. Nie karm psa bezpośrednio przed startem – to niebezpieczne dla psa (!). Robimy to minimum na 3 - 4 godziny przed startem, w ilości o połowę mniejszej niż zwykle.
7. Punkty kontrolne zaliczamy po kolei. Będą na nich hasła do przepisania oraz perforatory. Jeśli startujesz pierwszy raz przeczytaj ABC dogtrekkera.
8. Na trasie nie będzie bufetu – zabierz tyle wody dla psa ile będzie niezbędne na pokonanie 12 km (nie mniej niż 1 litr).
9. Na mecie będzie woda dla zawodników (tych dwunożnych i czworonożnych), natomiast nie będzie jednorazowych kubeczków - zabierz własny kubek, bidon...
10. Bezwzględnie sprzątamy po swoich psach.
11. Pod żadnym pozorem przez cały czas trwania imprezy nie puszczamy psów luzem.
12. Pamiętaj aby z telefonów awaryjnych, które są na karcie zawodnika, korzystać wyłącznie w razie wyższej konieczności (!) Telefony służą głównie do informowania nas jeśli wystąpią problemy u psa.
13. Tempo dostosuj do możliwości swojego psa oraz własnych. Odpowiadasz nie tylko za siebie, ale przede wszystkim za bezpieczeństwo i komfort Twojego psa. Spotykamy się przede wszystkim po to, żeby dobrze bawić się, rywalizacja to sprawa drugorzędna!
 
 
 
 
 

 

SPONSOR GŁÓWNY

Partnerzy

Sponsorzy

Patroni Medialni

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl